X
zespół
Agnieszka Dargiewicz
Prezes Fundacji Faktor Kultura
Jacek Dargiewicz
Wiceprezes Fundacji Faktor Kultura
Magdalena Michnowicz
Psycholog dziecięcy, z 10-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Absolwentka psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień prowadzi szkolenia rozwijające umiejętności psychospołeczne oraz warsztaty profilaktyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z Centrum Profilaktyki i Edukacji Społecznej PARASOL i Fundacją Falochron. Z nami jest od samego początku, prowadząc cykl warsztatów dla dzieci CZYTANIE - ODKRYWANIE.
Marta Dzierwa
Absolwentka historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także dyplomowana przewodnicza po Krakowie. Pracę magisterską pisała o ... nowohuckich barach mlecznych! Prywatnie Marta jest mamą trzyletniej Helenki i wielką miłośniczką literatury. W swojej torebce zawsze ma coś ciekawego do czytania. Marta współpracuje z nami od maja 2019 r. Prowadzi warsztaty dla dzieci z cyklu NIEZŁA SZTUKA. W tych warsztatach, literatura dziecięca jest pretekstem do poznawania zagadnień związanych z historią sztuki.
Krystian Truchalski
Nauczyciel terapeuta. Ukończył studia na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie na kierunku oligofrenopedagogika. Na co dzień pracuje z osobami z różnym stopniem niepełnosprawności. Prowadzi również warsztaty muzykoterapeutyczne i bębniarskie. Prywatnie jest ojcem Heleny, Jagody i Tymoteusza. Krystian kiedy nie muzykuje, biega i gotuje wegetariańskie dania. Z Fundacją współpracuje od maja 2019 roku i prowadzi warsztaty BAŚNIE ŚWIATA.
Dagmara Czyż
Absolwentka pedagogiki na Uniwersytecie Pedagogicznym. Szybko odkryła, że jej prawdziwym powołaniem jest edukacja artystyczna i kulturalna dzieci i dorosłych. Prywatnie Dagmara jest mamą Jasia i Jagódki. Kiedy nie wymyśla kolejnych warsztatów, jeździ hulajnogą po Nowej Hucie, i planuje kolejną wyprawę do... Gruzji. Dagmara współpracuje z Fundacją od 2016. Prowadzi dla nas wiele warsztatów rękodzielniczych w tym cykl RĘKO-CZYNY oraz LITERACKIE RĘKO-CZYNY.
Ola i Zbych Gałęzowie
Wspaniały duet geografów, podróżników i edukatorów, zwycięzcy nagrody Travelera National Geographic, za rodzinną podróż rowerem po Maroko. Prywatnie są rodzicami Kajtka, Ruty i Wandy. Ola i Zbych są promotorami przemieszczanie się rowerem. Jak twierdzi Ola, jest to optymalna prędkość do poznawania i zwiedzania nowych miejsc. O swoich podróżach piszą na blogu Kajtostany. Z fundacją Ola i Zbych współpracują od maja 2019 roku. Prowadzą warsztaty dla dzieci w cyklu Z KSIĄŻKĄ DOOKOŁA ŚWIATA.
manifest

Działamy na rzecz Nowej Huty, przeciwdziałamy stereotypizacji dzielnicy, budujemy pozytywny wizerunek dzielnicy i dumy wśród mieszkańców. Naszą misją jest nasycenie nowohuckiej tkanki miejskiej, kreatywną energią i wielowymiarową sztuką, która pozwoliłaby znacznie poprawić obecny wizerunek Nowej Huty, nadając jej prawdziwie społeczny i oryginalny walor. Dajemy inną perspektywę patrzenia na dzielnicę.

statut i sprawozdania

Statut i inne dokumenty:

 

Statut Fundacji Faktor Kultura

Lorem Ipsum

 

 

Sprawozdania finansowe:

 

za rok 2017

za rok 2018